Ege denizinin unutulmaz mezelerini seçtiğiniz balığın yanında tadabilirsiniz..

GÜNLÜK MENÜLER

DAHA FAZLA BİLGİ

BİZİ ARAYIN

HEMEN ARA

A La CARTE

DAHA FAZLA BİLGİ
Başkent site lokantamızda; akşam yemeklerinde ege denizinin unutulmaz mezelerini seçtiğiniz balığın yanında tadabilirsiniz..

Ege’nin vazgeçilmezlerinden Bodrum, tarihi, doğası, masmavi denizi, eğlence ve sakinliğin bir arada olduğu eşsiz ortamı ile tatilciler için en özel yerlerden biridir. Bodrum mutfağı da oldukça hafif ve lezzetli yemeklerden oluşmaktadır. Bodrum yemekleri genellikle zeytinyağlı, bol mezeli ve deniz mahsulü ağırlıklıdır. Bu özel lezzetleri mutlaka tatmalısınız.

Günlük menüler kısmına tıklayarak gün içerisinde yiyebileceğiniz hızlı yemekleri veya günlük tabldot menüleri inceleyebilirsiniz.. A La CARTE bölümünde ise akşam yiyebileceğiniz balık ve meze çeşitlerini görebilir ve A La CARTE yemek ücretlendirme politikamızı okuyabilirsiniz. AFİYET OLSUN

+90 542 382 7302

MEZELER

ZEYTİNLER

BİN YILLARIN LEZZETİ: EGE MUTFAĞI

Ege mutfağı, binlerce yıllık mirasa sahip olan Türk yemek kültürünün oldukça önemli bir parçasıdır. Bu önem, elbette daha önce Ege mutfak kültürünün bulunduğu topraklarda yaşamış uygarlıkların birikimlerinden kaynaklanmaktadır. Çünkü Ege toprakları üzerinde varlığını sürdüren her bir medeniyet, lezzetli Ege mutfağı ile tanışmakla kalmamış, bu birikime kendinden de bir iz bırakmıştır. Öyle ki Romalıların, antik Ege yemeklerini tanımadan önceki dönemlerde lapa yiyen barbarlar olduğu söylenirken M.Ö. 200 yılında tanıştıkları bu mutfak sayesinde tatlı soslar, bal, sirke, balık sosu, tatlı şaraplar ve ayrıca başta kimyon, kişniş ve kekik olmak üzere pek çok ot, bunların dışında et ve balık; sofralarının vazgeçilmezi olmuştur. 
Ege mutfağının bir başka özelliği, balık ve deniz ürünlerinin çokça tüketilmesidir. Bunlar arasında orfoz ızgara, levrek buğulama, ızgara çipura, ızgara ahtapot, ahtapot dolması, ızgara veya kızartma kalamar, iskorpit çorbası, balık pastırması, çiroz, füme balık ve kalamar dolması; Kuzey Ege bölgesi başta olmak üzere mutfağın, deniz ürünleri ile yapılan başlıca lezzetleri arasında yerini almaktadır. 
Afiyet olsun…

MEZELER

BİLGİ

ZEYTİNLER

BİLGİ

BALIK

BİZE YAZIN

Bize e posta yazarak rezervasyon yapabilir , soru sorabilir veya yorumlarınızı ulaştırabilirsiniz.

İsterseniz bize mesaj atın bilgi almak istediğiniz konuda  sizi arayalım..